ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Parçalı Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Nisan 2013 Pazartesi 17:17

David Cameron programını iptal etti


 İspanya’nın başkenti Madrid’e resmi ziyarette bulunan İngiltere Başbakanı David Cameron, ülkenin eski Başbakanı Margaret Thatcher’in ölüm haberi üzerine, İspanyol mevkidaşı Mariano Rajoy ile yapacağı basın toplantısını iptal etti.

İspanya Başbakanlık Moncloa Sarayı’nda yapılan ikili görüşme sırasında bu haberi alan İngiltere Başbakanı Cameron’un, Fransa Başbakanı François Hollande ile Paris’te yapacağı görüşmeyi de iptal ederek Londra’ya hareket ettiği bildirildi.

David Cameron resmi twitter hesabından, “Leydi Thatcher’in ölümünü büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyorum. Büyük bir lider, büyük bir Başbakan ve büyük bir Britanyalıyı kaybettik.” açıklamasında bulunmuştu.

Tek başına basın toplantısı düzenlemek zorunda kalan İspanya Başbakan Rajoy, İspanya devleti adına derin üzüntülerini beyan etti ve İngiliz halkının acılarını paylaştığını aktardı.
Mariano Rajoy, İngiltere Başbakanı’nın reforme edilen Avrupa Birliği içerisinde kalma yönündeki açıklamalarından memnuniyet duyduğunu belirterek, ‘Birlikte daha güçlüyüz’ mesajı verdi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER