ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Az Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mart 2014 Perşembe 19:01

Danimarka'da uyuşturucu operasyonu


Danimarka polisi tarafından başkent Kopenhag ve çevresinde düzenlenen uyuşturucu operasyonunda yaklaşık 150 kilogram esrar ele geçirildi.
Başkent Kopenhag'ın merkezinde uyuşturucu satışının yapılabildiği Christiania bölgesi ile Kopenhag ve Sjaelland'daki bazı adreslere eş zamanlı operasyonlar düzenlendi.
Kopenhag polisinin twitter'dan yaptığı açıklamaya göre, Christiania'da "Pusherstreet" adıyla anılan uyuşturucu madde satılan sokağa şimdiye kadarki en büyük operasyon yapıldı.
Yaklaşık 150 adrese baskın yapılırken Christiania'daki evlerin birinde 150 kilograma yakın esrar bulundu. 80 kişinin gözaltına alındığı operasyonlarda polisin hedefinde uyuşturucu satışı hesaplarının yer aldığı belgeler, esrar, para ve değerli eşyalar vardı. Özel eğitimli polis birimlerinin, Pusherstreet'teki operasyondan önce, uzun süre araştırma yaptığı ve bu araştırmalar sonucunda bugünkü operasyonun yapıldığı bilgisi paylaşıldı.
Emniyet yetkilileri, son haftalarda Kopenhag civarında esrar satışının açıkça yapılmaya başlandığını, bu nedenle bu satışın arkasındaki motosikletli ve diğer çetelere karşı gözaltılar ile birlikte birçok yerde arama yapıldığını belirtti. Uyuşturucu satışı yapan suç örgütlerinin Christiania'da örgütlendiklerini ifade eden yetkililer, yakın gelecekte birçok operasyonun daha yolda olduğunu söyledi.
Polisin verdiği bilgilere göre, 2012 yılından bu yana Christiania'da uyuşturucu satışı yapanlar ile destek veren çetelere yönelik operasyonlarda 1,5 tona yakın esrar ve yaklaşık 90 milyon kron ele geçirildi.

 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER