SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ekim 2014 Çarşamba 16:19

Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Renens’de konser

/home/yztusr/public_html http://cdn1.yazete.com/store/img/cumhuriyet-bayrami-nedeniyle-renensde-konser-1480930-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/cumhuriyet-bayrami-nedeniyle-renensde-konser-1480930-622x360.jpg
Cumhuriyetin ışığı Lozanda parladı

İsviçre'nin Lozan kentinde Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Renens’de bir klasik müzik konseri düzenlendi.


İsviçre'nin Lozan kentinde Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Renens’de bir klasik müzik konseri düzenlendi. İsviçre Batı Dernekleri Federasyonu’nun (BİTDEFE) düzenlediği konsere ilgi büyük oldu. İzzet Baysal Üniversitesi öğretim üyesi Alper Görsev’in ilk defa bu konserde çalınan bestesini genç piyanist Cem Babacan icra etti.

Konserde kemanda Gazi üniversitesi öğretim üyesi Doçent Dr. Mehmet Efe ve piyanoda da son zamanda yıldızı parlayan genç sanatçı piyanist Cem Babacan icra ettikleri klasik eserler büyük takdir topladı. Konserden önce Federasyon başkanı Celal Bayar açılış konuşmasını yaptı. Daha sonra Lozan üniversitesi müzik öğretim üyesi Prof.Dr. Kemal Afşin ve sanatçılar Kemal Efe ve Cem Babacan klasik Türk motiflerini sundu. Daha sonra piyanist Cem Babacan Cemal Erkin, Adnan Saygun ve Fazıl Say’dan örnekler sundu. Konserden sonra sanatçılara Federasyon tarafından berat sertifikası verildi. Ardından davetliler düzenlenen kokteyle katıldı.


 

 


 

KAYNAK:
DHA
ÖNCEKİ HABER

Yolcu bavulundan bu da çıktı

SONRAKİ HABER

IŞİD Iraklı teğmeni böyle vurdu

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.