ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Çok Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Eylül 2013 Pazar 07:28

Cumhuriyetçilerden Obama’ya destek


Suriye’ye askeri müdahale konusunda son kararı Kongre’ye bırakan Obama’ya ilk destek muhaliflerin lider ismi John McCain’den geldi.

Cumhuriyetçi Parti Senatörü ve Obama’nın 2008 yılı başkanlık seçimlerindeki rakibi McCain, yaptığı yazılı açıklamada, “Kimyasal silah kullanan Esed rejimine ABD ile dost ve müttefik ülkeleri tarafından askeri yöntemli bir cevap gerektiği konusunda Başkan Obama’nın haklı olduğuna inanıyoruz” ifadesini kullandı. McCain, Obama’nın askeri müdahale konusunda Kongre’den destek istediğini vurgulayarak, Kongre'yi bu konuda en kısa zamanda adım atmaya çağırdı.

Bununla birlikte izole edilmiş askeri harekatın bölgedeki çatışmalara ivme kazandıracağını ve bu yönüyle böyle bir harekatı gönül rahatlığıyla destekleyemeyeceklerini ifade eden McCain, rejime yönelik yetersiz bir cevabın Amerika’nın atacağı adımı yakından takip eden dost ve müttefik ükelere, Suriyeli muhaliflere, Esed rejimine, İran’a ve tüm dünyaya yanlış bir mesaj gönderilmesine yol açabileceğine dikkat çekti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER