SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Ekim 2014 Salı 08:51

Comey: Çok yakında ABD'ye saldırı olacak

/home/yztusr/public_html http://cdn2.yazete.com/store/img/comey-1474114-465x309.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/comey-1474114-622x360.jpg
Comey: Çok yakında ABDye saldırı olacak

FBI Direktörü James Comey, bu kez açık açık söyledi.


Amerikan federal Soruşturma Bürosu (FBI) Direktörü James Comey, Horasan grubunun ABD’ye yönelik saldırı girişiminde bulunacağını öne sürdü.

CBS kanalında ‘60 Dakika’ programına konuk olan Comey, ABD’nin müttefiklerinin de aynı tehditle karşı karşıya olduklarını söylerken, Washington yönetiminin 11 Eylül saldırıları sonrasında terörist tehditlere karşı güvenliğini artırdığını vurguladı.

Comey, Suriye ve Irak’ta halen onlarca Amerikan vatandaşının cihatçı grupların saflarında savaştığını belirtirken, bu kişilerin ülkelerine dönme olasılıkları bulunduğunu da sözlerine ekledi.

Comey, Horasan grubunun çok yakında ABD’ye yönelik saldırı girişiminde bulunacağını öne sürdü.

ABD’li yetkililer, Horasan grubu üyelerinin büyük bölümünün, Suriye’deki hava saldırılarından kurtulduklarını duyurmuştu. 

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

Brezilya futbolculara emanet

SONRAKİ HABER

ABD'den Başbakan Davutoğlu'na yanıt

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.