ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mart 2014 Perşembe 14:53

Çin’de bomba ihbarı AVM’yi boşalttırdı


Çin’in başkenti Pekin’deki bir alışveriş merkezinde bomba ihbarı yapılması üzerine alışveriş merkezinin boşaltıldığı bildirildi.

Pekin medyasına göre, Changping ilçesindeki Longde Square alışveriş merkezinde bugün yerel saatle 10.30’da bomba olduğu ihbarı yapıldı. Bunun üzerine müşteriler ve çalışanlar dışarı çıkartıldı. Pekin Haberleri’nin bir güvenlik görevlisine dayanarak verdiği habere göre, söz konusu merkezin halen kapalı tutulduğu ve ne zaman açılacağının bilinemediği kaydedildi.

TÜNELDEKİ PATLAMADA 31 KİŞİ ÖLMÜŞ

Öte yandan ülkenin kuzeyindeki Shanxi eyaletinde 1 Mart’ta meydana gelen ve bir tünelde iki tankerin çarpışması sonucu oluştuğu söylenen patlamada 31 kişinin öldüğü açıklandı. Yanhou tünelinde oluşan kazada 9 kişinin kayıp olduğu da kaydedildi.

Tankerlerin zehirli ve yanıcı sıvı olan ve genellikle yakıt olarak kullanılan metanol yüklü olduğu belirtildi. Kazadan sonra birinci tankerden sızan metanolün ardından yangın çıktığı ve 42 araca sıçradığı belirtildi. Patlamada 42 aracın çoğunun feci şekilde yandığı ve kaç kişinin öldüğünün çok zor belirlendiği, yanarak ölen kişilere DNA testi yapıldığı ifade edildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER