SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Kasım 2014 Salı 10:23

Cesedi 34 ay sonra bulundu

/home/yztusr/public_html http://cdn2.yazete.com/store/img/ea-1482615-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/ea-1482615-622x360.jpg
Cesedi 34 ay sonra bulundu

Costa Concordia kruvaziyerinde can veren 32 kişi arasında bulunan Hintli Russel Rebello’nun cesedi, yaklaşık 34 ay sonra bulundu.


İtalya’da kayalıklara çarparak yan yatan Costa Concordia kruvaziyerinde can veren 32 kişi arasında bulunan Hintli Russel Rebello’nun cesedi, yaklaşık 34 ay sonra bulundu.

Kaptan Francesco Schettino’nun, ada sakinlerini selamlamak için karaya yaklaşarak, kayalıklara çarpmasına neden olduğu 114 bin tonluk dev seyahat gemisinin son kurbanı da bulundu.

Giglio Adası açığında 13 Ocak 2012 tarihinde meydana gelen kaza sonrası 31 kişinin cesedine ulaşılmış, ancak yapılan tüm araştırmalara rağmen mürettebata mensup garson Russel Rebello’nun cesedi bir türlü bulunamamıştı.

Yapılan açıklamaya göre Rebello’nun cansız bedeni, Cenova’da söküm işlemleri gerçekleştirildiği sırada geminin 8 numaralı köprüsünde yer alan bir kabinde bulundu.

Kabindeki mobilyaların arasına sıkışmış halde bulunan 33 yaşındaki garsonun, halen üzerinde duran bazı kıyafet parçalarından tanındığı belirtildi. Cesedin otopsi için bir sağlık kurumuna götürüldüğü kaydedildi.

Aylarca süren enkaz kaldırma çalışmalarının ardından “Parbucklling” sistemiyle dik konuma getirilen 290 metre uzunluğundaki Costa Concordia, 27 Temmuz’da parçalanmak üzere Cenova Limanı’na kadar yüzdürülmüştü. Kruvaziyerde 4 bin 200 yolcu ve mürettebat bulunuyordu. 

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

Myanmar’da Facia

SONRAKİ HABER

İkinci Peşmerge grubu açıklaması

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.