ÖNE ÇIKANLAR :
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Aralık 2012 Çarşamba 15:55

Bulgaristan'da TIR'lara trafiğe çıkma yasağı


Bulgaristan Yol Altyapısı Ajansı, bugün için geçerli olmak üzere ülke genelindeki karayollarında 10 tonun üzerindeki TIR’lara trafiğe çıkma yasağı getirdi.

Noel kutlamalarından sonra yoğun araç trafiği bekledikleri için tedbir almak zorunda olduklarını belirten yetkililer, bugün saat 12.00’den gece saat 22.00′ye kadar ağır yük araçlarına trafiğe çıkma yasağı getirildiğini belirtti. Yük araçlarına ayrıca 28 Aralık günü saat 16.00′dan saat 22.00′a kadar ve 1 Ocak saat 12.00’den gece saat 22.00′ye kadar da trafiğe çıkma yasağı getirileceği açıklandı.

Öte yandan meteoroloji uzmanları bugün havanın birçok bölgede sisli olacağını ve görüş mesafesinin azalacağı için sürücülere dikkatli olmaları konusunda uyarıda bulundu. Ülke genelinde bulutlu havanın hakim olacağını belirten uzmanlar, hava sıcaklığının 6 derece, Sofya’da ise 10 derce olacağını kaydetti. Hafta sonuna kadar havaların sıcak seyredeceğine değinen uzmanlar, Cumartesi gününden itibaren ise yeniden soğuk havanın ülke genelinde hakim olacağını ve kar yağışlarının beklendiğini açıkladı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER