ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Nisan 2013 Perşembe 15:16

Bulgaristan'da sosyal krize karşı dua seferberliği

Bulgaristanda sosyal krize karşı dua seferberliği


Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev, her dinin kendine ait mübarek günlerinde, ülkede barış ve sükunetin muhafazası için dua edilmesini istedi.

Ortodoks, Katolik, Ermeni ve Evanjelist Hıristiyanlar ile Müslüman ve Musevi cemaati temsilcilerini makamında kabul eden Bulgaristan cumhurbaşkanı; ülkede son dönemde ümitsizlik ve intiharların arttığına dikkat çekti.

Plevneliev, "Protestolar elektrik faturalarının yakılmasıyla başladı. Daha sonra maalesef kendini yakanlar oldu. İşte bu zamanda inanca ve dayanışmaya çok ihtiyacımız var. Lütfen hastalara, yoksullara ve komşularımıza el uzatalım. Yalnızlık hissinin aşılmasına yardımcı olalım." diye konuştu.

Ülkedeki vatandaşların çoğu inançlı olduğunu altını çizen Plevneliev, toplumun üç temel üzerinde ayakta durduğunu, bunların da din, eğitim ve aile olduğunu vurguladı.
Sosyal ve siyasi krizin başarılı bir şekilde aşılması için dua çağrısında bulunan cumhurbaşkanı, maneviyata sarılıp mabetlere iltica edilmesini tavsiyesinde bulundu.

Bulgaristan'da üç gün boyunca tüm dini mabetlerde ümitsizler, yoksullar ve dertlerine derman arayanlar için ayin yapılıp dualar edilecek. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER