ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Parçalı Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Haziran 2013 Pazartesi 14:14

Bulgaristan, Türkçe Olimpiyatları'nı konuşuyor


Bulgaristan'ın yüksek tirajlı gazeteleri, Türkçe Olimpiyatları'na geniş yer ayırdı. 'Trud' ve '24 Saat' gazeteleri, şarkı kategorisinde Bulgaristan'ı temsil eden Martin Yordanov'un birinciliği elde ettiğini okuyucularına duyurdu.

Altın madalyayı ünlü şarkıcıları Ajda Pekkan ve Orhan Gencebay verdiğini belirten gazeteler, Türkçe Olimpiyatları'nın, Türkiye'nin en büyük uluslarası organizasyonu olduğunu ve küresel barışa katkı sağladığına vurgu yaptı.

24 Saat gazetesi; Mustafa Ceceli'nin 'Deli gönlüm' şarkısıyla Türkiye'yi coşturan Yordanov'un büyük alkış aldığını yazdı. Olimpiyat heyecanının Türkiye'ye sardığını ve 55 şehirde 99 etkinlik planlandığını belirten gazete, Martin Yordanov'un başarısı Bulgaristan'da da sevinçle karşılandığını belirtti.

Bulgaristan'da en çok seyredilen televizyonlar arasına olan "TV+" ise etkinliğe ana haber bülteninde yer verdi. İstanbul'daki muhabirinin gönderdiği görüntülere ve bilgilere yer veren televizyon, Türkçe Olimpiyatları'nın dünya çocuklarını bir araya toplayarak barışı ve hoşgörüyü sergilediğini kaydetti. Ülkenin üçüncü büyük televizyonu NOVA ise internet sitesinden yer verdiği haberde, etkinlikleri izlemek isteyen insanların stadyum ve salonlara sığmadığını yazdı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER