SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Aralık 2014 Salı 13:26

Bu işkence güzellik uğruna

/home/yztusr/public_html http://cdn3.yazete.com/store/img/bu-iskence-guzellik-ugruna-1490707-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/bu-iskence-guzellik-ugruna-1490707-622x360.jpg
Bu işkence güzellik uğruna

Myanmarlı kadınlar, güzellik uğruna kendilerine adeta işkence yapıyorMyanmar’da yüzyıllardır süren bir gelenek sebebiyle kadınlar güzelleşmek uğruna boyunlarına taktıkları pirinç halkalarla yaşıyor. 16-17 yaşlarında başlayan uygulamada hedef upuzun bir boyuna sahip olmak. Kadınların boyunlarına geçirilen halkalar hiç çıkarılmadığı gibi her yıl ilaveler yapılarak boyunlarının uzaması sağlanıyor. Kadınlara acı veren bu uygulama artık az sayıda Myanmarlı tarafından tercih ediliyor.

Ülkedeki en uzun boyuna sahip kadınlardan biri olan 51 yaşındaki Mule, 14 yaşından beri bu halkalarla yaşadığını belirtti. Mule, boynunun 30 cm’den daha uzun olduğunu ifade etti.
 

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

AB Bakanı Bozkır KKTC'ye geliyor

SONRAKİ HABER

El Kaide'nin Avrupa'da 11 Eylül planı

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.