ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Az Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Temmuz 2014 Salı 14:07

Boğaların öcü Fena Oldu: 4 Yaralı

Boğaların öcü Fena Oldu: 4 Yaralı

İspanya’nın Pamplona kentinde düzenlenen San Fermin Boğa Festivali’nin ilk gününde 4 kişi yaralanarak hastaneye kaldırıldı.


Festivale katılan seyircilerden biri kaçtığı sırada boğa tarafından boynuzlanırken diğer 3 seyirci boğalarla yarıştıkları sırada aldıkları darbelerle vücudunda kırıklar oluşması sonucu hastaneye kaldırıldı. İspanya’nın dünya çapında bilinen kültürel etkinliklerinin başında gelen San Fermin Boğa Festivali her yıl Pamplona kentindeki dar sokaklarda gerçekleştiriliyor. Beyaz elbise ve kırmızı fular giyen seyirciler boğalarla birlikte sokaklarda koşarak yarışıyor.
Her yıl binlerce meraklının akın ettiği festivalde 850 metrelik mesafenin sonundaysa bitişe ulaşan boğaları izlemek isteyen seyirciler arenada toplanıyor. Geçtiğimiz yıllarda ücretsiz olan arenaya girişler bu yıl 3 Euro olarak ücretlendirildi. Yetkililer 200 bin nüfuslu Pamplona’ya festival süresince 1 milyon insanın gelmesini beklediklerini belirtti. 14 Temmuz’da sona ermesi planlanan festivalde bugüne kadar 15 kişi boynuz darbeleriyle aldıkları yara sonucu hayatını kaybetti.

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER