ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Haziran 2013 Perşembe 12:16

Bochum’da Türk’e ait apartman yandı


Almanya'nın Bochum şehrinde önceki gece çoğu Türk ve diğer göçmen milletlerden insanların yaşadığı binada yangın çıktı. 4 Türk, bir Yugoslav, bir Polonyalı ve bir Tayvanlı aileden oluşan toplam 19 kişinin kaldığı apartmanın bir Türke ait olduğu belirtildi.

Bochum Emniyeti’nden Ingo Vogel olay yerine geldiklerindeki yangının kısa sürede büyüdüğünü, giriş kattaki dairenin içini de alevlerin sardığını ve ikinci kat dahil bazı pencerelerin çerçevesinin eridiğini gördüklerini söyledi. Vogel, merdiven sahasını tamamen duman kapladığı için üst katta oturanların döner merdivenlerle dışarı çıkarıldığını, incelemelerin sürdüğünü bildirdi.

Zemin katta oturan Serpil Duru’nun yangını fark etmesi büyük bir felaketi önledi. Üst katta yatmak üzere olan Kadir Çakır, Duru’nun haber vermesi üzerine harekete geçti. Binadaki tüm dairelerin kapısını çalarak yangın bina sakinlerini bilgilendiren Çakır, itfaiyenin erken müdahalesi ve binadakilerin zamanında uyanması vesilesiyle büyük bir facianın önüne geçildiğini belirtti.

Apartman sahibi Sait Yıldız, “Yangından kısa süre önce eve geldim, fakat herhangi bir durum dikkatimi çekmedi. Fakat bundan iki gün önce aynı sokakta çok sayıda arabanın camlarının kırılması insanın aklına ister istemez olumsuzluklar getiriyor.” dedi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER