ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Yağmur
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Kasım 2012 Salı 22:26

BM’ye başvuran Filistin’e Fransa’dan destek


Gözlemci üye statüsü için hazırladığı tasarıyı BM'ye sunan Filistin’e Fransa’dan destek geldi. Fransız haber sitesi Rue 89, diplomatik kaynaklara dayandığı haberinde Paris'in Filistin lehine oy kullanacağını iddia etti. Haberde, Filistin devletinin tanınmasının François Hollande’ın seçim vaatleri arasında da yer aldığına atıf yapılırken Perşembe günü gerçekleşecek oylamanın Fransız diplomasisi için de iyi bir test olacağına vurgu yapıldı.

Bu arada Paris Belediye Başkanı Bertrand Delanoe de Filistin’in başvurusunu desteklediğini söyledi. Delanoe, Ortadoğu'da iki devletli çözüme her zamankinden fazla ihtiyaç olduğunu belirterek Fransa'yı Filistin’in atacağı adımları desteklemeye davet etti.

Bu arada Sosyalist Parti milletvekili Pouria Amirshahi de Filistinin başvurusuna destek vermek için kampanya başlattı. Milletvekili ve senatörlerin de imzalayarak destek verdiği kampanyada amacın hükümet liderlerinin dikkatini çekerek BM’de üyelik için gerekli üçte iki çoğunluğu sağlamak olduğu vurgulandı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER