ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL35°C
Çok Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Temmuz 2014 Cuma 00:46

Biden: "Uçak vuruldu"

Biden: "Uçak vuruldu"

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, Ukrayna'da düşen Malezya Havayolları'na ait yolcu uçağının, ''Görünüşe bakılırsa vurulduğunu'' söyledi.


Biden, Detroit'te katıldığı bir konferansta, Ukrayna'da düşen uçakla ilgili açıklamada bulundu. Biden, ''(Görünüşe bakılırsa) diyeceğim, çünkü tüm detayları bilmiyoruz. Ne söylediğimden emin olmak istiyorum. Görünüşe bakılırsa, vurulmuş. Vuruldu, kaza değil. Havada infilak etti'' dedi.

Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko ile telefonda görüştüğünü ve ABD'nin olayın araştırılmasına yönelik yardım teklifini sunduğunu belirten Biden, ABD'den bir ekibin ivedi bir şekilde yola çıkacağını ifade etti. Biden, ''Bu, hakikaten büyük bir olay. Yaklaşık 300 kişi hayatını kaybetti. Cevaplandırılması gereken birçok soru var'' diye konuştu.

Biden, uçakta ABD vatandaşları da bulunduğuna yönelik haberlerin olduğunu, bunun doğruluğunu teyit etmek için çalıştıklarını kaydetti.

Amerikan medyasında da Amerikalı yetkililerin uçağın karadan havaya fırlatılan cinsten bir füzeyle vurulduğu tespitine vardığı yönünde haberler yer alıyor. 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER