ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Nisan 2013 Salı 08:13

Beyaz Saray'dan flaş açıklama!

Beyaz Saraydan flaş açıklama!

Boston Maratonu'nda meydana gelen iki patlama sonrası ilk resmi açıklama ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'dan geldi.


ABD'nin en prestijli maratonu kana bulandı. Art arda patlayan iki bombanın açıklanan son bilançosu 3 ölü, 17'si ağır 130 yaralı.

Dünya'nın en prestijli koşularından biri olan Uluslararası Boston Maratonu'nda meydana gelen iki patlama sonrası ilk resmi açıklama ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'dan geldi.

Biden "Dualarımız patlamada zarar görenlerle birlikte. Şu anda kaç kişinin öldüğü ya da yaralandığı bilgisine sahip değiliz" dedi.

"KİMİN YAPTIĞINI BULACAĞIZ"

ABD Başkanı Barack Obama, Boston'daki patlamaları kimin ve neden gerçekleştirdiğini hala bilmediklerini ama failleri kesinlikle bulacaklarını söyledi.

İç Güvenlik Bakanı Janet Napolitano ve FBI Direktörü Robert Mueller'den brifing alan Obama, Beyaz Saray'da açıklama yaptı. Olaya müdahalenin ve takibin sürdüğünü kaydeden Obama, tüm Amerikan halkının Bostonluların yanında olduğunu, eşi Michelle Obama ile dualarının, yakınlarını kaybedenler ve yaralılar için olduğunu belirtti. Gerekirse ABD genelindeki güvenlik önlemlerini artıracaklarını ifade eden Obama, olayla ilgili hala tüm soruların cevaplarını bilmediklerini anlattı.

Tüm gerçeklere ulaşmadan insanların sonuç çıkarmaması gerektiğini vurgulayan Obama, "Ama şundan bir şüpheniz olmasın ki bunu kimin yaptığını ve neden yaptığını bulacağız ve adalet önüne çıkaracağız" dedi. FBI'ın olayı "terörist saldırısı" olarak değerlendirmesine rağmen Obama'nın konuşmasında "terör" ifadesini kullanmadığı görüldü. 

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER