ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Ekim 2014 Perşembe 12:15

Beyaz Saray'da skandalların sonu gelmiyor

Beyaz Sarayda skandalların sonu gelmiyor

Beyaz Saray’ın güvenliği ile ilgili skandal tartışmaları sürerken, hakkında 3 mahkumiyet kararı bulunan silahlı bir kişinin Barack Obama ile aynı asansöre bindiği ortaya çıktı.


ABD Başkanı Barack Obama ve ailesinin ev sahipliği yaptığı Beyaz Saray’ın güvenliği ile ilgili skandal tartışmaları sürerken, hakkında 3 mahkumiyet kararı bulunan silahlı bir kişinin Barack Obama ile aynı asansöre bindiği ortaya çıktı.

ABD medyasında yer alan haberlere göre, Obama'nın 16 Eylül'de Atlanta'daki Federal Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi'ni ziyareti sırasında, saldırı ve darp suçlarından 3 kez mahkum olan ir kişinin Obama ile aynı asansöre bindiği ortaya çıktı. Başkan Obama, Batı ve Orta Afrika'daki Ebola salgınıyla ilgili bilgi edinmek ve ABD'de alınacak önlemleri tartışmak için 16 Eylül'de Atlanta'daki Federal Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi'ni ziyaret etmişti. ABD Başkanı Barack Obama ve ailesinin ev sahipliği yaptığı Beyaz Saray’ın parmaklıklarını aşarak, taşıdığı bıçakla tüm güvenlik önlemlerini atlatan Omar Gonzalez adlı kişinin, Doğu Salonu'na kadar sızmasının ardından İçişleri ve Hükümet Reformu Komitesi önünde ifade vermek zorunda kalan ABD Gizli Servis Direktörü Julia Pierson istifa etmek zorunda kalmıştı.

KAYNAK:
DHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER