ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Ağustos 2014 Cuma 08:26

Beyaz Saray önünde Ermenistan protestosu

Beyaz Saray önünde Ermenistan protestosu

Azerbaycanlılar, son günlerde Ermenistan sınırında yaşanan çatışmalar dolayı bu ülkeyi Beyaz Saray önünde protesto etti


Washington'da yaşayan Azerbaycanlılar, son günlerde Ermenistan sınırında yaşanan çatışmalar dolayı bu ülkeyi Beyaz Saray önünde protesto etti. Etkinliğe Washingtonlu Türkler de destek verdi.

Yaklaşık 40 kişilik grup, ellerindeki döviz ve bayraklarla Beyaz Saray önünde bir araya geldi. Obama yönetimine seslenen Türkler ve Azerbaycanlılar, "Karabağ bizimdir bizim olacak", "Ya Karabağ ya ölüm" şeklinde sloganlar attı. Gruptakiler Türkiye, Azerbaycan ve ABD bayrakları ile üzerlerinde Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan’ın aleyhinde ifadelerin olduğu dövizler taşıdı.

Washington’da yaşayan bağımsız gazeteci Zaur Bayramlı, son günlerde Ermenistan’ın Azerbaycan’a yönelik tekrar başlayan ve giderek artan askeri saldırılarına karşı bir araya geldiklerini söyledi. Bu saldırılar sonucu 14 askerin şehit olduğunu belirten Bayramlı, “Bildiğiniz gibi 8 Ağustos’ta Soçi’de Rusya’nın arabulucuğuyla Azerbaycan ve Ermenistan cumhurbaşkanlarının görüşmesi bekleniyor. Amacımız bu görüşme öncesi haklı tepkimizi göstermektir.” şeklinde konuştu. Bayramlı, Türkiyeli arkadaşlarının kendilerini yalnız bırakmadıklarından dolayı memnuniyetini dile getirdi.

Beyaz Saray önündeki eylem yaklaşık iki saat sürdü. Grup protestoların ardından olaysız dağıldı.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER