ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Sağanak Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Mayıs 2014 Çarşamba 15:27

Berdimuhamedov'dan şık hareketler

Berdimuhamedovdan şık hareketler

Meşhur Ahal-Teke yarış atına binen Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov, usta binici olduğunu bir kez daha kanıtladı.


Sık sık ata binen Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli  Berdimuhamedov, bu kez başkent Aşkabat'ın yakınlarındaki Uluslararası Atçılık Spor Kompleksi'nde yeni yapılan yarış pistinin tozunu aldı.

Bakanlar Kurulu Başkan Yardımcıları ile birlikte koşu pistinde incelemelerde bulunan Berdimuhamedov, daha sonra Adılhan isimli Ahal Teke atına binerek tur attı. Uluslararası Atçılık Spor Kompleksi'ndeki koşu pisti, bir Türk şirketi tarafından yeniden düzenlendi. Atçılık Kompleksi'nde at yarışlarının en modern şekilde yapılabilmesi için politrekom yarış pistleri inşa edildi.
Türkmenistan en güzel atların vatanı olarak biliniyor. Dünya'da At Bayramı'nın kutlandığı tek ülke olan Türkmenistan'da Devlet Başkanı Berdimuhamedov, ülkenin meşhur Ahal Teke cinsi atlarına düşkünlüğü ile biliniyor. Sık sık hipodroma giderek ata binen Berdimuhamedov, her yılın Nisan ayının son Pazar günü kutlanan At Bayramı'nın uluslararası düzeyde kutlanması için yoğun çaba sarfediyor. Bu seneki At Bayramı kutlamalara, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül onur konuğu olarak katılmıştı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER