ÖNE ÇIKANLAR :
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ekim 2012 Pazartesi 19:19

Berdimuhamedov, Gül'ü telefonla arayarak tebrik etti

Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov ile Cumhurbaşkanı Abdullah Gül arasında telefon görüşmesi gerçekleştirildi


 Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov ile Cumhurbaşkanı Abdullah Gül arasında telefon görüşmesi gerçekleştirildi. Türkmen tarafının isteği üzerine yapılan görüşmede, Devlet Başkanı Berdimuhamedov, Türk mevkidaşı Gül'ü 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve doğum günü dolayısıyla tebrik etti.

Türkmen devlet ajansında yer alan habere göre, Berdimuhamedov Gül'ü Kurban Bayramı dolayısıyla da kutladı. Gül ise Türkmen mevkidaşı Berdimuhamedov'u bu ülkenin Bağımsızlık Bayramı'nın 21. yılı dolayısıyla kutladı.

Liderler telefon görüşmesinde iki ülke arasındaki işbirliği ilişkilerini değerlendirdi. Üst düzeyde mutabık kalınan anlaşmaların hayata geçirilmesine yönelik konularda fikir teatisinde bulundu. Cumhurbaşkanı Gül, bundan sonra da Türkmenistan ile münasebetlerin güçlendirilmesine önem verileceğini belirtti. Gül ile Berdimuhamedov, ilişkilerin uzun vadeli ve karşılıklı çıkara dayalı ortamda sürdürülmesi için çaba göstereceklerini belirttiler.

Öte yandan, Cumhurbaşkanı Gül, Türkmenistan'ın Bağımsızlık Bayramı dolayısıyla Türkmen meslektaşı Berdimuhamedov'a bir yazılı tebrik mesajı da gönderdi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER