ÖNE ÇIKANLAR :
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Temmuz 2013 Perşembe 15:32

"Bencilce çıkarlar için harcanmak istedim"


KKTC'de rüşvet iddialarıyla gündeme gelen bağımsız milletvekili Ejder Aslanbaba, bireysel hesaplar ve bencilce çıkarlar için harcanmak istendiğini iddia etti. Aslanbaba, "Böylesi bir zenginleşme birilerinin adamı olma sonucu doğurur. Ben şimdiye kadar kimsenin adamı olmadım. UBP’den ayrılmamızın ardından toplantı ortamlarında gerek siyasi gerek ekonomik sorunları gündeme getirdim. UBP’den istifa ettikten sonra kendimi büyük bir kandırmacanın içinde buldum." dedi.

Ejder Aslanbaba, rüşvet iddialarının ardından kendisine karşı tavır alındığını ve günah keçisi ilan edildiğini ifade etti. " -Aslanbaba davasını çekti. Aslanbaba şaka yaptı- gibi sözler vardı. Bu da gerçekten halkın yüzde 30 kesimini rahatsız etti." diyen milletvekili Ejder Aslanbaba, "Gittiğimiz yerlerde neden davanı geri çektin diye bize sitemlerde bulunuldu. Davamızı geri çekmedik." diye konuştu.

Kendisine adil olmayan yurtdışı yasağının getirildiğini dile getiren Aslanbaba, davanın hâlâ devam ettiğini, yalnız kendisinin aklandığını belirterek bu durumun bazı güçlerce tersine çevrilmek istendiğini ileri sürdü.

Herkes gibi kendisinin de ekonomik sıkıntılar yaşadığını ifade eden Aslanbaba, siyasetten sonra zenginleşen kesimden olmadığına vurgu yaptı. Şu ana kadar kimsenin adamı olmadığını aktaran Aslanbaba, "Ulusal Birlik Partisi'nden ayrılmamızın ardından toplantı ortamlarında gerek siyasi gerek ekonomik sorunları gündeme getirdim. UBP’den istifa ettikten sonra kendimi büyük bir kandırmacanın içinde buldum. Verilen sözler bir bir unutuldu. Bireysel hesaplar ve küçük bencilce çıkarlar için harcanmak istendim. En aza diğer arkadaşlar kadar fedakarlık yapan Ejder Aslanbaba’nın ismi çizilmek sıfırlanmak istendi. Beraber yola çıktığım arkadaşlarımın prensipsiz tavırları , benim tek kelimeyle harcanmam oldu. Buna şiddetle tepki gösterdim." şeklinde konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER