ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Parçalı Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Haziran 2013 Cuma 11:44

"Beckstein hakkındaki iddialar temelsiz"


Terör örgütü NSU’nun kurucusu ve yöneticisi olmakla itham edilen Bavyera Eyaleti eski İçişleri Bakanı ve Başbakanı Günther Beckstein hakkındaki iddiaları doğrulayacak delil olmadığı bildirildi.

Nürnberg Savcılığı, Nürnberg Eyalet Yüksek Mahkemesi’ne Bavyeralı bir vatandaşın 190 sayfalık bir dosya verdiğini ve dosyada Beckstein ve Neonazi cinayetleri davasını aydınlatmak için kurulan ‘Soko Bosporus’ adlı cinayet masasının şefinin ‘terör örgüt kurmakla’ suçlandığını duyurdu.

Savcılık, dosyayı yazan kişinin Neonazi cinayetleri konusunda da bu ikilinin arka plan bilgisine sahip olduğunu iddia ettiğini, fakat iddiaların delilinin olmadığını belirtti. Savcılık ayrıca, bu iki kişi hakkında bir soruşturma açılmadığını bildirdi. Dosyanın sahibinin Bavyeralı olduğunun ancak cinayetleri soruşturan polislerden olmadığının da altı çizildi.

Konu hakkında dün açıklama yapan Günther Beckstein ise söz konusu dosyanın kendisine de ulaştığını belirtti ve dosyayı yazan kişinin, erken emekli, psikolojik sorunlu bir aşırı sağcı parti üyesi olduğunu söyledi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER