ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Az Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Ağustos 2014 Cuma 22:19

Batı Şeria'da ölü ve yaralılar var

Batı Şeriada ölü ve yaralılar var

Batı Şeria'nın farklı kentlerinde, İsrail askerleri ile Filistinli göstericiler arasında çıkan çatışmalarda 1 kişinin öldüğü, 40 kişinin de yaralandığı bildirildi.Çok sayıda Filistinli bugün Batı Şeria'nın farklı kentlerinde Gazze'ye destek amacıyla gösteri düzenledi. İsrail askerlerinin gözyaşartıcı gaz bombası, plastik ve gerçek mermi kullanarak gösterilere müdahale etmesi sonucu Filistinlilerle İsrail askerleri arasında çatışma çıktı.

AA muhabirine konuşan Ramallah Hastanesi müdürü Ahmed el-Bitavi, Ahmed el-Kameri (20) isimli Filistinli gencin Ramallah'ın doğusundaki Psagot yerleşim birimi yakınlarında çıkan çatışmalarda başından ve karnından kurşunla vurularak öldürüldüğünü bildirdi.

El-Halil'de meydana gelen çatışmalarda 12, Beytüllahim'de 18, Nablus'ta ise 10 kişi İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu yaralandı.

Batı Şeria'nın Cenin, Kalkilya ve Tulkerm kentlerinde düzenlenen gösterilerde de İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları protesto edildi. Filistin ve Hamas bayraklarının taşındığı gösterilerde Gazze'deki direnişi destekleyen ve Mısır'ın başkenti Kahire'deki ateşkes müzakerelerini yürüten Filistin heyetini "taviz vermemeye" çağıran sloganlar atıldı.


 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER