ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Parçalı Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mayıs 2013 Cuma 23:10

Batı Şeria'da olaylı gösteri


Batı Şeria'da, İsrail'in yerleşim birimi inşasını durdurması talebiyle her cuma düzenlenen gösterilerde, polisle göstericiler arasında çıkan çatışmalarda 4 kişi yaralandı.
     Ramallah'ın doğusunda bulunan Dir Cerir ve Silvad bölgelerinde düzenlenen gösteriler sırasında, İsrail askerlerinin kullandığı plastik mermilerin isabet etiği 4 kişi yaralanırken onlarca kişi de atılan göz yaşartıcı gaz bombasından etkilendi.
     İsrail askerlerinin, Ofra Yahudi yerleşim biriminin genişletilmesi çalışmalarını protesto eden göstericileri dağıtmak için plastik mermi ve göz yaşartıcı gazın yanı sıra gerçek mermi de kullandığı, olaylar sırasında atılan göz yaşartıcı bombalar sebebiyle bazı tarlalarda ise yangın çıktığı belirtildi.
     Öte yandan, Batı Şeria'nın Kefer Kudum, Nebi Salih, Nil'in ve Bil'in Nulayn ve Belıyn köylerinde meydana gelen olaylarda da göz yaşartıcı gazdan etkilenen 15'ten fazla kişinin yaralandığı ifade edildi.
     Batı Şeria'da Filistinliler her cuma İsrail'in yerleşim birimi inşasının durdurulması ve "Utanç Duvarı"nın yıkılması talebiyle gösteri düzenliyor.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER