ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Ağustos 2013 Salı 10:15

Başörtülü hamile kadına saldırıya tepkiler çığ gibi

Başörtülü hamile kadına saldırıya tepkiler çığ gibi


İsveç’in başkenti Stockholm’de başı örtülü ve hamile olan 27 yaşındaki genç bir kadının saldırıya uğraması, ülkeyi ayağa kaldırdı.

Olayın duyulmasından sonra içlerinde milletvekillerininde bulunduğu binlerce kişi başörtüsü ile çektirdiği resmi Twitter ve facebook’tan yayınlayarak tepkilerini dile getirdi. #hijabuppropet hashtag'iyle attıkları tweet'lerde başörtülü fotoğraflarını paylaşanlar arasında erkekler de yer aldı.

Polisin açıklamasına göre, hamile kadına saldıran şahıs, "Sizin gibi başörtülü Müslümanları bu ülkede istemiyoruz’." diyerek hakaretler ettiği. Başı kanlar içinde baygın olarak hastaneye kaldırılan 7 aylık hamile kadının sağlık durumunun şu anda iyi olduğu kaydedildi.

İsveç'te koalisyon hükümetinin ortağı Merkez Parti'den yapılan açıklamada, "İsveç’te yaşayan herkesin istediği gibi giyinme ve düşünme hakkı var. Kim ki bu hakkı engellemek için şiddete başvurursa karşısında bizi bulur. Mağdur durumda bulunan Müslüman kadına geçmiş olsun dilerken, İsveç genelinde yapılan başörtüsü eylemine destek veriyoruz. Bu gibi kötü olayların yaşanmaması için elimizden geldiğince çalışacağız." denildi. 


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER