SON DAKİKA :
İSTANBUL19°C
Çok Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Kasım 2014 Pazartesi 20:42

Sırbistan ve Arnavutluk basın toplantısında gerginlik

/home/yztusr/public_html http://cdn3.yazete.com/store/img/kosova-1484973-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/kosova-1484973-622x360.jpg
Basın toplantısında gerginlik

Sırbistan Başbakanı Alkesandar Vuçiç ile Arnavutluk Başbakanı Edi Rama arasındaki ikili görüşmenin ardından düzenlen ortaklaşa basın toplantısında skandal yaşandı.


Basın toplantısında ilk konuşan Arnavutluk Başbakanı Edi Rama, Sırbistan Başbakanı Alkesandar Vuçiç’i resmi Arnavutluk ziyaretine davet ettikten sonra, Sırbistan’ın, Kosova’yı tanımasını istedi.

Rama, “Dünyaca bağımsızlığı kabul edilen Kosova’yı sizlerin de kabul etmesi bütün Balkanlar için büyük yarar sağlayacaktır” dedi ve bu realiteyi Sırbistan’ın kabul etmesinin gerekli olduğunu vurguladı.

Ardından kürsüye çıkan ev sahibi Sırbistan Başbakanı Aleksandar Vuçiç, Edi Rama’nın protokol dışı konuşmada bulunmasını sert bir dille kınayarak, “Arnavutluk’un, Kosova’nın avukatı olmasını müsaade etmeyiz” dedi.

Vuçiç, bu tür konuşmanın Sırbistan için rencide edici bir konuşma olduğunu ve Sırbistan’ın küçük düşürülmesine müsaade etmeyeceğini söyledikten sonra, Edi Rama’ya elini uzatmadan, basın toplantısını terk etti.

KAYNAK:
DHA
ÖNCEKİ HABER

Libya'da bir kent IŞİD'e katıldı

SONRAKİ HABER

Uçak kazasında 9 kişi öldü

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.