ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Sisli
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Nisan 2013 Salı 13:20

Başbakan Erdoğan’ın Bişkek program yoğun


Kırgızistan Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev’in davetlisi olarak bugün Bişkek’e gelecek olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı yoğun bir program bekliyor.
Bu akşam 22.00 sıralarında (TSİ:19.00) Bişkek’te olması beklenen Erdoğan’ı Manas Havaalanı’nda Kırgızistan Başbakanı Cantörö Satıbaldiyev resmi törenle karşılayacak. Karşılama töreninde Türkiye’nin Kırgızistan Büyükelçisi Nejat Akçal ve diğer ilgililer de hazır bulunacak. Erdoğan, buradan ikametine ayrılan otele geçecek.
Başbakan Erdoğan, 10 Nisan’daki temaslarına ise zafer anıtına çelek koyup saygı duruşunda bulunmasıyla başlayacak. Erdoğan daha sonra hükümet evinde Kırgızistan Başbakanı Satıbaldiyev’le baş başa bir görüşme yapacak ve akabinde heyetler arası görüşmelere katılacak. Görüşmelerden sonra iki başbakanın huzurunda bir dizi anlaşmalara imza atılacak. Başbakan Erdoğan daha sonra meclise geçecek ve Meclis Başkanı Asılbek Ceyenbekov'le görüşecek. Erdoğan, öğleden sonra ise Kırgızistan Başbakanı Satıbaldiyev’le birlikte Kırgız-Türk İş Forumu’na katılacak.
Daha sonra Kırgız-Türk Manas Üniversite’sine geçecek olan Başbakan Erdoğan, akşam saatlerinde ise Kırgızistan Cumhurbaşkanı Almaz Atambayev’in de iştirakiyle Kırgızistan-Türkiye Yüksek Stratejik İşbirliği Konseyi (YDSK) ikinci toplantısına katılacak.
Erdoğan, Bişkek temaslarının ardından 11 Nisan’da Moğolistan’a hareket edecek.
Başbakan Erdoğan, en son Şubat 2011'de Kırgızistan'ı ziyaret etmişti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER