ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Parçalı Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Aralık 2013 Pazartesi 14:38

Başbakan Erdoğan'a Pakistan takkesi

Başbakan Erdoğana Pakistan takkesi

Başbakan Erdoğan, dün gittiği Pakistan'ın Lahore kentinde 'kültür köyü'nü ziyaret etti.


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dün gece gittiği Pakistan'ın Pencap eyaletinin başkenti Lahor'da temaslarına başladı. Pencap Valisi Şahbaz Şerif tarafından bir at hediye edilen Erdoğan'ın ziyareti sırasında kentte alınan olağanüstü güvenlik önlemleri dikkat çekti.

Anadolu Ajansı'nın aktardığı bilgiye göre, bu sabah Aitchison Koleji'nde kurulan ve Pakistan'ın eyaletlerini temsil eden kültür köyünü ziyaret etmek üzere otelden ayrıldığı sırada yollarda bekleyen Pakistanlılar tarafından Başbakan'ın aracının üzerine gül döküldü.

Erdoğan'a kültür köyü ziyareti sırasında Pakistan'ın geleneksel şapkalarının bulunduğu standı da gezdi. Burada Başbakan'a takke hediye edildi.

Erdoğan'a daha sonra Pencap Eyaleti Başbakanı Şerif tarafından bir de at hediye edildi.

BAŞBAKAN ERDOĞAN HEDİYE EDİLEN ATI KIZI ADINA ALDI

Atı eşi Emine Erdoğan'la birlikte bir süre seven ve kalabalık olduğu için at binme teklifini geri çeviren Başbakan Erdoğan, kendisine hediye edilen atı kızı Sümeyye Erdoğan adına kabul ettiğini söyledi.

ERDOĞAN PAKİSTAN’DA HAVAİ FİŞEKLERLE KARŞILANDI

Öte yandan Erdoğan Lahor’daki ziyareti sırasında olağanüstü güvenlik önlemleri alındı. Yüzlerce ağır silahlı asker ve polis Erdoğan'ın çevresinde kuş uçurtmadı.

Başbakan’ın konakladığı PC Hotel’in önü trafiğe kapatılırken otelin içinde de sinyal bozucu jammer'lar yerleştirildiBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan, Pakistan'ın Lahore kentinde temaslarına başlamak üzere kaldığı otelinden ayrıldı.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER