ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Parçalı Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Şubat 2014 Salı 09:41

Barzani temsilcileri kabul etti

Barzani temsilcileri kabul etti

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani, SUK Başkanı Sabra ve SMDK Üyesi Seyda'yı kabul etti.


Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, Suriye Ulusal Konseyi (SUK) Başkanı George Sabra ve Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu (SMDK) Üyesi Abdulbasit Seyda'yı kabul etti.

IKBY Başkanlığından yapılan açıklamaya göre görüşmede Sabra, Suriye devrimine savaşın başından beri destek veren ve Suriyeli sığınmacılara kapılarını açan Barzani'ye ve bölge halkına teşekkür etti. Sabra, görüşmede rejim güçlerinin sivil halka uyguladığı insanlık dışı işkence ve uygulamaları anlattı.

Barzani ise "Kürdistan bölgesinin, Suriye'de devam eden iç savaş ilgili tutumunun başından beri açık ve net olduğunu" belirterek, yaşanan insanlık dramının sona ermesini dilediklerini kaydetti.

Suriye halkını en iyi anlayacak millet

"Büyük zulümler gören ve trajediler yaşayan Kürdistan halkı, Suriye halkının dramını en iyi anlayacak millettir" ifadesini kullanan Barzani, sığınmacılara yardım etmenin insani bir görev olduğunu bildirdi.

Beşşar Esed rejiminde Suriye'deki Kürtlere en temel haklarının bile verilmediğini hatırlatan Barzani, Suriye muhalefetinin temsilcilerine, "Kürtlerin haklarını garanti altın alın" dedi.  

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER