ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Nisan 2013 Pazar 20:29

Barzani BDP'li heyeti kabul etti

Barzani BDPli heyeti kabul etti

Neçirvan Barzani, Demirtaş ve beraberindeki heyeti kabul etti.


Irak’ın kuzeyindeki Bölgesel Kürt Yönetimi Başbakanı Neçirvan Barzani, Erbil’de Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Bölgesel Kürt Yönetimi Başbakanı Neçirvan Barzani’nin ofisinde yapılan açıklamada, görüşmede Kürt sorunu ve barış süreci çerçevesindeki son gelişmelerin elle alındığı bildirildi.

Demirtaş’ın ayrıca görüşmede, Abdullah Öcalan'ın Bölgesel Kürt Yönetim Başkanı Mesud Barzani'ye gönderdiği selamı Neçirvan Barzani’ye ilettiği belirtildi.

Demirtaş ayrıca Neçirvan Barzani'ye, barış sürecine verdikleri desteklerden dolayı teşekkür etti. Demirtaş’ın ayrıca ABD ve Avrupa ülkeleri ile kurulan iyi ilişkilerin barış süreci için faydalı olacağını vurguladığı aktarıldı.

Neçirvan Barzani'nin ise görüşmede, iki tarafın da barışa yönelik attığı adımları gördüklerini ve bölgesel yönetim olarak üzerlerine düşen görevi ve yardımı yapacaklarını ifade ettiği belirtildi. Başbakan Barzani ayrıca, “Öğle yada böyle bu meselenin çözülmesi gerekir. En doğru çözüm yolu ise barış yoludur. Nerede bir barış ve çözüm varsa, Kürt milleti bu barışa destek olmuştur. Umarım bu süreç de barışla sonuçlanır.” temennilerinde bulundu. 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER