ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Az Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Şubat 2013 Perşembe 15:24

Barzani, Alman Bakan ile bir araya geldi


Irak'ın Bölgesel Kürt Yönetimi Başbakanı Neçirvan Barzani, Almanya Ulaştırma Bakanı Peter Ramsauer ile beraberindeki heyeti kabul etti.

Erbil'de hükümete ait Beyaz Köşk’te gerçekleşen görüşmede Ramsauer, bölgede tahsis edilen istikrarın dış yatırımı kendisine çektiğini belirtti. Ramsauer, Kürt Yönetimindeki istikrar ve cazibenin bölgenin dışa açılmasana zemin oluşturduğunu aktardı.

Bölgesel Kürt Yönetim Başbakanı Neçirvan Barzani ise, Almanya ile var olan ilişkilerinin daha da ileriye gitmesini istediklerini ifade etti. Bölgenin gelişmesinde Alman şirketlerin katkısını her zaman istediğini açıklayan Barzani, Alman şirketlerine kapılarının daima açık olacağını sözlerine ekledi.

Kürt Yönetimi ile merkezi Bağdat hükümeti arasındaki sorunlara da değinen Barzani, bütün ihtilafların barışçıl yollarla çözülmesinden yana olduklarını söyledi.

Son olarak, bölgede farklı din ve mezheplerin bir arada barış içerisinde yaşadıklarına dikkat çeken Alman Bakan, bölgede yaşayan Hıristiyanlara sağlanan yardım ve kolaylıklardan dolayı Kürt Yönetimine ayrıca teşekkür etti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER