ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Çok Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Ocak 2014 Cumartesi 00:15

Barcelona, Neymar’ın kontratını açıkladı


Barcelona Kulübü, Başkan Sandro Rosell’in istifasını getiren Brezilyalı futbolcu Neymar’ın 86,2 milyon Euro’ya transfer edildiğini kabul etti.

Bugün akşam saatlerinde bir basın toplantısı düzenleyen yeni Başkan Josep Maria Bartomeu, Neymar’ın bedelinin bu denli yüksek olmasını Real Madrid’le giriştikleri rekabete bağladı.

Bartomeu, “Son haftalarda bir tartışma açıldı ve bizi zan altında bıraktı, ancak biz hiç bir zaman yalan söylemedik. Di Stefano’yu bürolarda kaybettik ama Neymar’ı kaybetmeyeceğiz. Neymar’ın babası kontratın gizliliğini kaldırmaya izin verdi çünkü bu durumun adil olmadığını düşünüyor” dedi.

‘Neymar davası’nda ifadeye çağrılan Rosell’in başka nedenlerle istifa ettiğini öne süren Başkan Bartomeu, kendisinin aynı davada sanık sıfatıyla mahkemeye çağrılması durumunda istifa etmeyeceğini ve 2016'da seçimlere katılacağını ifade etti.

BİR KULÜP TEKLİFİMİZİ İKİYE KATLIYORDU

Transferin detaylarını açıklayan Barcelona Futbol Şube Sorumlusu Raul Sanllehi, asıl fiyatın 57,1 milyon Euro olduğunda ısrar ederken, geriye kalan ek ödemelerin de 31,1 Euro’yu bulduğunu kabul etti.

El Mundo gazetesi, geçtiğimiz günlerde yayımladığı bir belgede Neymar’ın 95 milyon Euro’ya transfer edildiğini iddia etmişti. Polemik konusu olan 40 milyon Euro’yu Neymar’ın başka bir kulübe gitmek istemesi halinde talep edilecek bedel olarak NyN şirketine ödediklerini kaydeden Sanllehi, “Başka hiç bir kulübün bu parayı ödeyemeye hazır olmadığını düşünmüştü.” ifadelerini kullandı.

Ancak yıldız oyuncuyu kaybetme riski doğduğunu vurgulayan Raul Sanllehi, Real Madrid’in ismini zikretmeden, “Neymar’ın babası, 40 milyon artı 60 milyon Euro yani toplamda 100 milyon Euro’luk bir teklifi gösterdi.” şeklinde konuştu.

“Bir kulüp bizim teklifimizi ikiye katlıyordu” diyen Sanllehi, hiç bir zaman başkalarının “barbar seviyesine” çıkmayacaklarını söyledi.

AS gazetesi ise Neymar’ın yıllık 8,8 milyon Euro’luk maaşıyla birlikte operasyonun toplamda 130,2 milyon Euro’yu bulduğunu yazdı.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER