ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Sağanak Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Ekim 2014 Perşembe 15:59

Balığın ağzını açtılar ve o an gözlerine inanamadılar

Balığın ağzını açtılar ve o an gözlerine inanamadılar

Rusya'nın kuzeybatısındaki Arhangelsk bölgesinde insan dişine sahip bir balık yakalandı.


Rusya’nın kuzeybatısındaki Arhangelsk bölgesinde insan dişine sahip bir balık yakalandı.

Rusya’nın Arkhangelsk bölgesindeki Kuzey Dvina Nehri’nde yakalanan bir balık herkesi şaşkına çevirdi. Rus balıkçı Angler Aleks Korobov (50) tarafından yakalanan insan dişli balık Rus Balıkçılık ve Denizbilim Enstitüsü tarafından da incelemeye alındı.

"BENİ HAYRETE DÜŞÜREN BİR ŞEY GÖRDÜM"

Balığı Kuzey Dvina Nehri’nde yakalayan balıkçı Aleks, ilk gördüğü anda sıradan bir tatlı su çipurası olduğunu fakat ağzını açtığı anda insan dişlerine sahip farklı bir tür olduğunu düşündüğünü ifade ederek, “Hoş ve kırmızı solungaçlarını açtığımda ağzının bir çipurada olması gerektiği gibi olmadığını fark ettim. Beni hayrete düşüren bir şey gördüm” dedi. Bulduğu balığı hemen arkadaşlarına gösteren Aleks, arkadaşlarının önce inanmadığını daha sonra ise dişlerini görünce bu durum karşısında şaşkınlıklarını gizleyemediklerini belirtti.OTOPSİ YAPTIRDI

Yakaladığı balıkla övünen Aleks daha sonra otopsi yaptırmak üzere Rus Balıkçılık ve Denizbilim Enstitüsü ile irtibata geçti. Enstitü Uzmanı Gennady Dvorykankin, “Pirana ailesinden olduğuna inanıyoruz. Ama filmlerde gördüğünüz gibi et yiyen piranalardan değil, otçul bir pirana” diyerek bu balığın büyük olasılıkla nehre atılmış tropikal bir örnek olduğunu ekledi.

Rus balıkçı Aleks’in balığı yakaladığı Rusya’nın Arkhangelsk bölgesi ise Çernobil’den yaklaşık 1,300 kilometre uzaklıkta bulunuyor.

KAYNAK:
İHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER