ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Şubat 2013 Cumartesi 15:55

Bakü, Hocalı için yeni atak başlatıyor


 Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı Hocalı, katliamının dünya tarafından soykırım olarak tanınması için çalışmalarına hız verdi.

Bakanlığın Sözcüsü Elman Abdullayev, gazetecilere konuyla ilgili yaptığı açıklamada,” Hocalı olayının dünya kamuoyu tarafından tanınması amacıyla başta yurtdışı temsilcilikler olmak üzere bütün diaspora teşkilatları çalışmalarını sürdürüyor” dedi. Abdullayev ''Ermenistan yönetimi Hocalı’da yaptıkları vahşeti saklamaya çalışıyor. Biz de bu dünya kamuoyunun dikkatini bu vahşete çevirmeye çalışıyoruz.” dedi.

Abdullayev konuyla ilgili çalışmalarının Ermenistan’ın hukuki olarak yüzlerce Azerbaycanlı sivilin öldürülmesinde sorumluluk taşıdığını kabul edene kadar devam edeceğini bildirdi.

Azeri sözcü Abdullayev ''ABD'nin Arkansas eyaleti ve Romanya Parlamentosu Hocalı’yı soykırım olarak tanıdı. Dünya kamuoyu artık gerçekleri görmeye başlıyor. Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı Hocalı`da yaşananların soykırım olarak tanınması için her türlü çabayı gösterecek .'' ifadelerini kullandı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER