ÖNE ÇIKANLAR :
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mart 2013 Salı 19:01

Bakan Şahin: "Orası sığınma evi değil"


Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, bugün bir gazetede "Kadın süründürme evi" başlığıyla verilen habere tepki gösterdi. Cihan Haber Ajansı'na konuşan Şahin, habere konu yerin bir sığınma evi (konukevi) değil, ilk adım istasyonu olduğunu ifade etti. Bu istasyonun kapasitesinin zaman zaman yetersiz kalabildiğini kabul eden bakan, daha geniş bir yer için çalışmaların hızlı bir şekilde sürdüğünü de kaydetti.

İddialara New York temasları sırasında Cihan aracılığıyla cevap veren Fatma Şahin, "İlk adım istasyonunda belirli bir yatak kapasitesi oluyor. Fakat o gün 3 kişi de gelebiliyor, 20-30 kişi de gelebiliyor. Zaman zaman bu sıkışmalar olabiliyor." dedi.

Söz konusu yerde daha önce çalıştığını ifade eden Şahin, "Kapasitenin düşük olduğunu, hızlı bir şekilde daha büyük bir yere gitmeyle ilgili de talimatımızı verdik." diye konuştu. Şahin şöyle devam etti: "Bunun bir sığınma eviymiş ve insanlar yıllarca orada kalıyormuş gibi topluma yanlış bilgi verilmesini de doğru bulmuyorum. Burası 3 gün kalınan ilk adım istasyonu. Her bir kişinin ihtiyacı sosyal hizmet uzmanları vasıtasıyla belirleniyor ve hemen konukevine gönderiliyor."

Toplumun algısının yanlış ve eksik haberlerle oluşmasını doğru bulmadığını ifade eden Şahin, "Bunun bire bir takipçisi olduğumu da belirtmek istiyorum. Benim bildiğim ve genişletme talimatı verdiğim bir yer. Kiralayacağımız yer de belli oldu. Bu konudaki çalışmamızı hızlı bir şekilde tamamlıyoruz." dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER