ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Haziran 2013 Salı 14:49

Bakan Nihat Ergün İngiltere’ye geliyor


Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, İngiltere İş, Yenilik ve Yetenekler Bakanı Vince Cable’ın daveti üzerine 12-15 Haziran 2013 tarihlerinde İngiltere’ye bir çalışma ziyareti gerçekleştirecek.

Nihat Ergün, Londra’daki temasları kapsamında; mevkidaşı Vince Cable, İngiltere Bilim Bakanı David Willets, İngiltere Üniversiteler Başkanı Eric Thomas ile bir araya gelecek.

OXFORD ÜNİVERSİTESİ’Nİ ZİYARET EDECEK

Oxford Üniversitesi’ni de ziyaret edecek olan Ergün, Oxford Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi’nde incelemelerde bulunacak olan Ergün, üniversite yönetimi ile bir araya gelecek.

Ergün, Londra’da bulunan ve ‘Silikon Adası’ olarak bilinen teknoloji kümelenmesi Tech City’yi de ziyaret edecek. Tech City; Cisco, Facebook, Google, Intel, Amazon, Huddle, Seedcamp, General Assembly gibi ağırlık olarak teknoloji firmalarının bulunduğu bir bölge.

LONDRA’DAKİ ANADOLU KÜLTÜR FESTİVALİ’NE KATILACAK

Ergün ayrıca, Piri Reis Haritası’nın 500. yılı kutlamaları nedeniyle Dünya Denizcilik Örgütü tarafından düzenlenen resepsiyona da katılacak.

British Council ev sahipliğinde düzenlenen akşam yemeğine de katılacak olan Bakan Ergün, Türk-İngiliz Ticaret ve Sanayi Odası üyeleriyle, Türk-İngiliz Akademisyenler Birliği, Türk işadamları, akademisyenler ve sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle de bir araya gelecek.
Londra Bilim Müzesi’ni de gezecek olan Ergün, Londra temaslarının son gününde halen Kuzey Londra’da devam etmekte olan Anadolu Kültür Festivali’ne de katılacak.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER