ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Nisan 2013 Salı 07:12

Babacan, Nasdaq'ta kapanış zilini çaldı

Babacan, Nasdaqta kapanış zilini çaldı


Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, ABD’nin ikinci büyük borsası Nasdaq’ta kapanış zilini çaldı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından ‘Türkiye Yatırım Haftası’ çerçevesinde New York’ta temaslarda bulunan Babacan, TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ile birlikte Nasdaq’ın kapanış zilini çaldı.

New York’un ünlü Times Meydanı’nda bulunan Nasdaq merkezini ziyaret eden Babacan, Borsa İstanbul ile Nasdaq arasındaki ilişkileri geliştirmek istediklerini söyledi. Nasdaq’ta şu anda 28 Türk şirketinin işlem gördüğünü hatırlatan Babacan, borsalar arasındaki ilişkilerin geliştirilmesiyle her iki tarafın da kazanacağını ifade etti. Borsanın kapanış zili, binanın dışında bulunan ekranlara canlı olarak aktarıldı. Program boyunca binanın içinde ve dışında Türk bayrağı yansıtıldı.

Törende ABD Ticaret Odası Kıdemli Başkan Danışmanı Greg Lebedev ve Nasdaq Yöneti Kurulu Başkan Yardımcısı Sandy Fruchner da hazır bulundu. Kapanış zilinden sonra katılımcılar kameralara poz verdi.

Dünyanın ilk teknoloji şirketlerinin işlem gördüğü borsası olarak bilinen Nasdaq, ABD’nin de en büyük ikinci büyük borsası olarak kabul ediliyor. 2000’li yıllarda internet şirketlerinin büyümesi ile birlikte Nasdaq endeksinde de büyük bir yükseliş gerçekleşmişti. Babacan daha sonra beraberindeki heyetle birlikte çeşitli temaslarada bulunmak üzere Atlanta’ya hareket etti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER