ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ekim 2013 Çarşamba 16:43

Azerbaycan vatandaşları cumhurbaşkanlığı seçimi için oylarını kullandı

Azerbaycan vatandaşları cumhurbaşkanlığı seçimi için oylarını kullandı


Azerbaycan'da Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile birlikte 9 adayın yarıştığı seçimlerde oy verme işlemi yurtdışında da sürüyor. Azerbaycan vatandaşları, Hollanda'nın Lahey şehrindeki büyükelçilik binasında da oylarını kullandı.

Azerbaycan Lahey Büyükelçiliği İkinci Katbi ve Seçim Komisyonu Başkanı Adil Süleymanov, "Hollanda'daki Azerbaycan Elçiliğimizde ikinci defa vatandaşlarımız oy kullanıyorlar. Hollanda'da yaşayan çok sayıda Azerbaycan vatandaşı da bu seçimlere iştirak ediyor. Vatandaşlarımız güvenli ve huzurlu bir şekilde oylarını kullandılar." dedi.

Hollanda'da yaklaşık 50 bin Azerbaycan kökenli vatandaş bulunuyor. Benelux Azerbaycanlılar Kongresi Genel Başkanı Sahil Gasimov ise Azerbaycan açısından bu seçimin bir siyasi bayram olduğunu söyledi. Gasimov "Azerbaycan halkı kendini yönetecek cumhurbaşkanını yedinci defa seçmiş olacak. Hollanda'daki Azerbaycan vatandaşları, talebeler, işadamları, siyasiler ve elçilik mensupları oylarını kullandılar. Bu siyasi bayram Azerbaycan'da olduğu gibi burada da yaşanıyor." dedi.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER