ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Hafif Yağmur
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Ağustos 2013 Cumartesi 00:31

Atina yakınlarında büyük orman yangını


Yunanistan’ın başkenti Atina yakınlarındaki Markopoulu ve Herobouni bölgesinde dün öğleden sonra çıkan geniş çaplı orman yangını kısmen kontrol altına alındı. Bölgede yetişkin çam ağaçları ile zeytinlikler başta olmak üzere maddi zarar meydana geldi. Yangının tehdit ettiği kamplarda kalan 193 çocuğun tahliye edildiği bildirildi.

Yunanistan’da adalar başta olmak üzere ülke genelinde çıkan orman yangınlarının ardından dün öğleden sonra Atina yakınlarındaki Markopoulu ve Herobouni bölgesinde geniş çaplı orman yangını çıktı. 80 itfaiye eri 30 itfaiye aracıyla yangına müdahale etti. 6 yangın söndürme uçağı ile biri ordudan olmak üzere 3 helikopter söndürme çalışmalarına katıldı.

İtfaiye yetkilileri, dün akşam saatlerinde yangının kısmen kontrol altına alındığını açıkladı. Atina’daki bütün itfaiye ekipleri alarm durumunda hazır bekletiliyor. Yoğun rüzgar sebebiyle zaman zaman yerleşim yerleri ile Atina Hipodromu yanma tehlikesi atlattı. Bölgede yer ahırlarda bakılan atlar bölgeden uzaklaştırıldı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER