SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Kasım 2014 Pazar 12:05

Aşırı çiftleşme öldürdü...

/home/yztusr/public_html http://cdn1.yazete.com/store/img/balik-1484378-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/balik-1484378-622x360.jpg
Aşırı çiftleşme öldürdü

Tarring mahallesi sakinleri, Cumartesi günü, deniz kıyısına yakın bir sokakta, yunus benzeri balığın leşiyle karşılaştı.İngiltere’de, öldükten sonra kıyıya vuran yunus benzeri domuzbalığının ölüm nedeninin, aşırı çiftleşmeden kaynaklı hipotermi (vücut sıcaklığı düşmesi), enerjisizlik ve aşırı açlık olduğu tespit edildi.

İngiltere’nin West Sussex kontluğunun Worthing ilçesinde bulunan Tarring mahallesi sakinleri, Cumartesi günü, deniz kıyısına yakın bir sokakta, yunus benzeri balığın leşiyle karşılaştı.

Daha sonradan domuzbalığı olduğu saptanan balığın leşi, bir grup tarafından sahilde bulunmuş ve ara sokağa çekilmiş.

Olayın daha ilginç ayrıntıları ise, Karaya Vuran Deniz Memelilerini İnceleme Programı (The Cetacean Strandings Investigation Programme - CSIP) yetkililerinin, ihbar üzerine olay yerine gelip bir araştırma yapmalarından sonra anlaşıldı.

İnceleme sonucunda, balığın ölüm nedeninin, aşırı çiftleşmeden kaynaklı hipotermi (vücut sıcaklığı düşmesi), enerjisizlik ve aşırı açlık olduğu tespit edildi.

SON ENERJİSİNİ ÇİFTLEŞMEYE HARCAMIŞ

Yetkililerin belirttiğine göre, yaşlı olduğu belirlenen balık, bulunmasından 1-2 gün önce telef olmuş ve son enerjisini de sadece çiftleşmeye harcamış.

KAYNAK:
DHA
ÖNCEKİ HABER

Berlin Duvarı'nın yıkılışının 25. yıl dönümü

SONRAKİ HABER

Romenler aşureyi çok sevdi

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.