ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Çok Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Nisan 2013 Pazartesi 14:20

Arnavutluk'ta Türkçe coşkusu


Türkçe Olimpiyatları Arnavutluk finali, başkent Tiran'daki Turgut Özal Eğitim Kurumları Kültür Merkezi'nde yapıldı.

Merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın okulun açılışını yaparken çekilen görüntülerle başlayan program iki ülkenin milli marşlarının okunmasıyla devam etti. Açış konuşmasını yapan Gülistan ve Turgut Özal Eğitim Kurumları Eğitim Koordinatörü Hamza Tok, program için Türkiye’den teşrif eden esnaf ve işadamlarına, öğrenci velilerine, öğrencileri hazırlayan öğretmenlere, bir yıl boyunca çalışan bütün öğrencilere teşekkür etti.

11. Uluslararası Dil ve Kültür Şöleni finalinde şarkı kategorisinde birinci olan Klea Kasemi “Es” şarkısını, şiir kategorisi birincisi Edison Rashketa “Bir Adın Kalmalı” adlı şiirini, özel beceri yarışması birincileri Klevi Meta, Arlind Kuloli, Elton Dura “Kırkpınar Güreşleri” isimli becerilerini sergiledi. Durus Turgut Özal Koleji’nin folklor takımı sergiledikleri ‘Arnavutluk ve Türk halkoyunlarıyla programı şenlendirdi. Tiran Turgut Özal İlköğretim Okulu’nun hazırladığı koro ve özel çalışmalar programa renk kattı.

Program sonunda Şiir, Şarkı, Özel Beceri, Anadil Türkçe Şiir gibi kategorilerden birinci, ikinci, üçüncü olan öğrencilere ödülleri programa katılan seçkin misafirler tarafından verildi.

Tiran Turgut Özal Kompleksi Kültür Merkezinde düzenlenen, kermes ve sergiyle desteklenen program yarışmacı öğrencilerin ve halkoyunları ekibinin “Yeni bir dünya” şarkısı ve dansıyla sona erdi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER