ÖNE ÇIKANLAR :
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Kasım 2014 Cumartesi 23:40

Arnavutluk’ta hükümet protestosu

Arnavutlukta hükümet protestosu

Arnavutluk Hükümeti’nin ekonomik politikalarını protesto etmek için yaklaşık 200 bin kişi başkent Tiran’da meydanlara döküldü.


Muhalefetteki Demokrat Parti (PD) tarafından “İş ve Onur” sloganı altında düzenlenen protesto gösterisinde, içeme suyundan, elektriğe kadar kamu hizmetlerine zam yapılması, işten çıkartmalar, vergi artırımı gibi Başbakan Edi Rama hükümetinin uyguladığı kemer sıkma politikaları sert bir dille eleştirildi.

PD genel Başkanı ve Tiran Belediye Başkanı Lulzim Basha, protesto gösterisinde yaptığı konuşmada, ağlayan Arnavutluk için toplandıklarını belirterek, hükümetin yanlış politikaları nedeniyle toplumun yoksulluğa itildiğini, ekonomik refahın ise bir hayal olduğunu söyledi.

“Edi Rama Hükümeti,Arnavutluk’u Avrupa Birliği (AB) yolundan ve standartlarından uzaklaştırıyor.Bugünkü protesto Arnavutluk’ta devrim öncesi bir uyarıdır. Devrim yapılmaması için Başbakan Edi Rama derhal görevinden istifa etmelidir” şeklinde konuşan muhalefet lideri Lulzim Basha, hükümetten zamların geri alınmasını talep etti.

Tiran’da polis tarafından sıkı güvenlik tedbirlerinin alındığı protesto gösterisi olaysız bitti.

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER