ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Parçalı Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Şubat 2013 Pazar 17:08

Anastasiadis'ten Kıbrıs sorununa yeşil ışık

Anastasiadisten Kıbrıs sorununa yeşil ışık


Güney Kıbrıs’ta bugün yapılan başkanlık seçiminin en güçlü adayı olan Demokratik Seferberlik Partisi (DİSİ) Başkanı Nikos Anastasiadis, Kıbrıs sorunu için çözüm sinyali verdi. Anastasiadis, "Bu cennet adada çözüm şansı var." dedi.

Anastasiadis, diğer adaylardan farklı olarak bugün oyunu Limassol bölgesinde kullandı. Oyunu kullandıktan sonra basın mensuplarına açıklama yapan Anastasiadis, Rum halkının kaderini değiştirecek bir seçim gerçekleştirildiğini söyledi.

Saat 09.30’da, Limasol’daki Lanitio Ortaokulu’na, oyunu kullanmaya ailesiyle birlikte gelen ve büyük bir kalabalığın coşkuyla, sloganlar eşliğinde karşıladığı Anastasiadis, halkın partileri ve ideolojileri değil, memleketi en iyi şekilde yönetebilecek olanı seçmesini dilediğini söyledi.

Yarından itibaren solcu, sağcı, sosyalist, merkezci veya herhangi bir renk ile ideolojinin kalmayacağını kaydeden Anastasiadis, amaçlarının devleti daha çağdaş hale getirmek, vatandaşın siyasilere olan güvenini sağlamak ve hepsinden de önce, güçleri birleştirerek memleketin daha önce hiç karşılaşmadığı bu ekonomik krizi göğüslemek olduğunu belirtti.

Kıbrıslı Türk gazetecilere de İngilizce açıklama yapan Anastasiadis, bu cennet adada çözüm şansı bulunduğunu ve bir AB ülkesi olan Kıbrıs’ta, Kıbrıslı Türkler ile Rumların aynı haklardan eşit bir şekilde faydalanabilmesi gerektiğini söyledi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER