ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Aralık 2012 Pazartesi 11:10

Amerikan Dergisi'nden küstah başlık

Amerikan Dergisinden küstah başlık

Amerika'nın Türkiye'ye göndereceği 2 patriot füze bataryasıyla ilgili Time dergisi "Bayram Hediyesi" başlığını attı.


TIME dergisi, Obama yönetiminin, 2012’nin son günlerinde Türkiye’ye 2 Patriot füze bataryası gönderme kararını küstah bir dille değerlendirdi. “Türkiye’ye bayram hediyesi, bataryalar dahil” başlığını kullanan dergi, füze bataryalarının Türkiye’ye ulaşmasının 3 haftayı bulabileceğini yazdı.

PATRİOTLAR TÜRKİYE'YE BAYRAM HEDİYESİYMİŞ

TIME dergisi, ABD yönetiminin Türkiye’ye 2 Patriot füze gönderme kararını küstah bir başlıkla yorumladı: Bayram hediyesi, bataryalar dahil... Obama yönetiminin, 2012 yılının sona yaklaştığı bir dönemde Türkiye’ye iki Patriot füze bataryasını gönderme kararı, “Türkiye’ye bayram hediyesi” yorumlarına yol açtı.

BATARYALAR DAHİL

Time dergisi, ABD’ye Türkiye’yi Suriye’den atılabilecek füzelere karşın korumak amacıyla 2 Patriot bataryası ve 400 asker göndereceğine dikkat çektiği haberinde, “Türkiye’ye bayram hediyesi, bataryalar dahil” başlığını kullandı. Atılan adım için “askeri açıdan anlamlı bir hareketten çok kapısında bela olan bir NATO ortağına yardım meselesidir” diyen Time, “2 yıllık bir süre Suriye’deki isyanın 40 bin kişinin ölümüne yol açarken ABD’nin Esad’ı devirmek isteyenlere yardım amacıyla pek az bir şey yaptığını” savundu.

Time dergisi, ABD’nin bataryalarının Türkiye’nin güneydoğusuna ulaşmasının zaman alacağını, Pentagon yetkililerinin bunun 3 hafta sürebileceğini söylediklerini belirtti. Yazıda, “Pentagon’da hiç kimse, Suriye’nin artan biçimde kuşatma altındaki güçlü adamının o kadar uzun bir süre iktidarda kalıp kalmayacağını bilmiyor” yorumunda bulunuldu.   

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER