ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Parçalı Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Eylül 2013 Pazar 07:30

Almatı’da konser yeri savaş alanına döndü


Kazakistan’ın eski başkenti Almatı’daki bir alışveriş merkezinde verilen konserde sahneye atılan şişe ve cisimlere tepki gösteren sanatçı konseri yarıda kesince olaylar çıktı. Olaylar sonrası konser iptal edildi. Konser yeri savaş alanına döndü.

Almatı’da bir alış-veriş merkezinde Kazakistan’ın ünlü sanatçılarından Kayrat Nurtaz’ın konserinde çıkna olaylar sonucu konser alanı savaş alanına döndü. Görgü tanıklarının ifadesine göre, konser sırasında sahneye atılan yabancı maddeler ve pet şişelerden rahatsız olan sanatçı daha sonra konseri yarıda keserek sahneden indi.
Sahneden inmesine daha çok sinirlenen seyirciler sanatçının tekrar sahne almaması üzerine taşkınlık çıkarttı.

Olayları kontrol altına almak isteyen polis ekipleri yetersiz kalırken, Almatı emniyetinden takviye ekipler olay yerine intikal etti. Konseri izlemeye gelen yaklaşık 5 bin kişi olayların büyümesi üzerine konser alanı terketmek zorunda kaldı. Polislerin araya girmesi ile daha çok büyüyen olaylar sonucu konseri izlemeye gelenler önlerine ne geldiyse yıkmaya başladı.

Almatı Emniyet yetkililerinden yapılan açıklamada olayda polisler de olmak üzere bir çok vatandaşın yaralandığını ve yaralıların hastaneye kaldırıldığı belirtildi. Olayları daha sonra kontrol altına alan emniyet güçleri çok sayıda vatandaşı göz altına aldı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER