ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Parçalı Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Temmuz 2013 Salı 16:36

Almanya'nın kuzeyinde İslamofobik saldırı


Almanya'nın kuzeyindeki Kiel’de iş yeri sahibi İsmail Ararat’ın aracının lastikleri kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından bıçakla kesildi, aracının üzerine de ‘Müslümanlar def olun’ (Moslim Raus) yazısı yazıldı.

Bir yıl önce Schönkirchen semtinden ev aldığını ve 6 aracını evininin önüne park ettiğini söyleyen Ararat, “Alman komşum tarafından araçları buraya park edemeyeceğim söylendi. Ben de bu alanın belediyeye ait olduğunu herkesin bu alana park edebileceğini anlattım. Diğer komşulardan da imza toplayarak komşum belediyeye şikâyette bulundu. Belediyeden gelen yetkililer araçlarımı park edebileceğimi bildirdi.” dedi.

Belediyenin bu kararından sonra olayların başladığını anlatan Ararat, “Bir sabah uyandığımda iş aracımın lastiklerinin bıçakla kesildiğini gördüm. Hemen polis çağırıp şikâyette bulundum. Polis ilk olayı araştırmaya devam ederken aradan bir ay gibi bir zaman geçti. Bu sefer de özel arabamın lastikleri kesildi, üzerine de ırkçı simgeler ‘Müslümanlar def olun’ gibi yazılar yazıldı. İş icabı eve gelemediğim zamanlar oluyor. Bu olaylardan sonra eşim korkuyor, bir çocuğumuz var. Her gün bize bir şey mi olacak korkusuyla uyuyamıyoruz.” diye konuştu.

Yaşananlardan dolayı eşinin psikolojisinin bozulduğunu belirten İsmail Ararat, bu olayların yabancı düşmanlığı ile alakası olduğunu söylediğinde polisin kendisini yalanlayarak bu olayı medyaya taşımamasını istediğini kaydetti. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER