SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Kasım 2014 Çarşamba 22:17

Almanya'dan özel okullarda başörtüsü kararı

/home/yztusr/public_html http://cdn1.yazete.com/store/img/basortu-1485595-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/basortu-1485595-622x360.jpg
Almanyadan başörtüsü kararı

Almanya’da mahkeme, özel okulların başörtüsünü yasaklayabileceğine hükmetti.


Köln’de okulların açılmasıyla birlikte 13 yaşındaki iki kız çocuğu, özel bir okulda derslere başörtüsü ile girmek istemiş ve okul yönetimi tarafından derslere alınmamıştı. Ailenin ihtiyati tedbir kararı aldırmak için yaptığı başvuruyu değerlendiren Bonn Eyalet Mahkemesi, okul yönetiminin başörtüsü yasağını haklı buldu.

Mahkeme, AZ: LG Bonn 1 O 364/14 numaralı kararıyla, ailelerin özel okullara kayıt esnasında, okulun şartlarını kabul etmiş olduklarını hatırlatarak, okul tarafından belirtilen hükümlere uyma zorunluluğu olduğuna, bu nedenle okulun başörtüsünü yasaklayabileceğine karar verdi.

Bonn Eyalet Mahkemesi, devlet okullarının aksine, özel okulların nasıl bir eğitim vereceklerine kendilerinin karar verme haklarının olduğunu belirtti.

KAYNAK:
DHA
ÖNCEKİ HABER

Havada halat koptu

SONRAKİ HABER

Almanya, ABD'yi geçti

YORUM YAZ
1 YORUM YAZILMIŞ

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.

  • - mi safir:13 Kasım 2014, Perşembe 05:47

    bizdeki vatan hainlerinden öğrenmişlerdir gavur için çok sayılmaz