ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Temmuz 2013 Cuma 15:19

Almanya'daki Türkler, en çok memleketleriyle ilgili sitelere giriyor


Dünyadakine paralel olarak Almanya’daki Türklerde de internet kullanımı artıyor. Almanya’da 1,45 milyon Türk vatandaşı internet kullanırken en çok memleketlerle ilgili sayfalar ziyaret ediliyor.

Piyasa araştırma enstitüsü Data4U’nun nhd Consulting ve Heidelberger up-value GmbH şirketlerinin talebi üzerine yaptığı piyasa araştırmasına göre Almanya'daki 1,45 milyon Türk vatandaşı internet kullanıyor. Araştırmanın ortaya koyduğu bir başka sonuca göre göçmenler daha çok popüler sayfalarda ve daha ziyade memleketleri ile ilgili sayfaları ziyaret ediyor, Alman reklam piyasasını ilgilendiren sayfalara ise nadiren uğruyorlar.

YÜZDE 48′İ GÜNLÜK KULLANIYOR

Araştırmada ayrıca Almanya’da yaşayan 14 yaş ve üzerindeki 2,4 milyon Türk’ün yüzde 60’tan fazlası internet kullanırken bunların yüzde 48’inin interneti günlük olarak kullandığı bilgisine yer veriliyor. Ayrıca bu internet kullanıcılarının yüzde 65’i de en az 6 yıldır internet kullandığı için tecrübeli kullanıcı sınıfında değerlendiriliyor.

ONLİNE ALIŞVERİŞ YAPIYORLAR

Türkler arasında online alışverişin de günden güne yaygınlaştığı ve buradan alışveriş yapanların oranının yüzde 54’ü bulduğu da araştırmadan çıkan bir diğer sonuç. Türklerin peşin ve kontratlı alışverişlerdeki ürün alımlarında ilk müracaat ettikleri araç internet. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER