ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Kasım 2013 Pazar 19:07

Almanya'da Avusturya modeli inceleniyor


Almanya otoyol ücretinde Avusturya modelini inceliyor. Bild am Sonntag gazetesinin bir haberine göre Federal Ulaştırma Bakanlığı otoyol ücreti için Avusturya modelini inceliyor ve araçlar için vinyet çözümü üzerinde duruyor. Gazetenin haberine göre 100 Euro´ya yıllık vinyet düşünüldüğü gibi atık gaz miktarı düşük olan araçlar için de daha düşük bir ücret üzerinde de duruluyor.

Ulaştırma Bakanlığından bir sözcü gazeteye yaptığı açıklamasında birçok modelin üzerinde durulduğunu söylerken, Alman sürücülere ek yük getirilmemesi konusunda hassas olduklarının da altını çizdi.

Bavyera Eyalet Başbakanı ve CSU Genel Başkanı Horst Seehofer, Alman otoyollarının yabancı sürücüler için paralı hale getirilmesini istemiş ve partisinin hükümete katılmasının bu şarta bağlamıştı. Özellikle Avusturya ve İsviçre´ye giden ve yol ücreti ödeyen, ancak bu ülkelerin vatandaşlarının Almanya´da yol ücreti ödememesinin CSU´nun bu talebinde etkili olduğu belirtiliyor. Otoyollar için yıllık 100 Euro´ya vinyet alındığında Almanya´daki sürücüler bunu otomobil vergisinden düşürebilecek.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER