ÖNE ÇIKANLAR :
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Kasım 2013 Pazartesi 20:44

Almanya'da alkol kullanımına sınırlama talebi


Aşağı Saksonya Eyaleti Bağımlılık Sorunları Dairesi Müdürü Manfred Rabes, Almanya'da alkol satış saatlerine sınırlama getirilmesini istedi.
Rabes, Alman Haber Ajansına (DPA) yaptığı açıklamada, uzmanların, alkollü içeceklerin satış saatlerine sınırlama getirilmesinin gençler arasında aşırı alkol tüketimini dizginlemek açısından iyi bir yol olduğu görüşünü paylaştıklarına dikkati çekerek, "Bu tür yaklaşımlar doğrudur. Gençler çoğu zaman gece benzin istasyonlarından alkollü içecek alıyor" ifadesini kullandı.
Gençlere yönelik önlem alınmasını hedefleyen programların önemli olduğunu ancak yapıların da değişmesi gerektiğine işaret eden Rabes, "Avrupa'da karşılaştırıldığına en düşük alkol fiyatları bizde" diye konuştu.
Bu arada Almanya'da Hannover ve Bremen'in de arasında bulunduğu bazı kentlerde, alkollü içeceklerin 24 saat boyunca satılmasına sınırlama getirilmesi istendi.
Baden-Württemberg eyaletinde saat 22.00'den 05.00'e kadar süpermarket, büfe ve benzin istasyonlarının alkollü içecek satış yapması yasak. Bavyera eyaletinin de benzer bir uygulaması bulunuyor.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER